MINI-MCKENNEY ACE OF CLUBS ACE OF VIRTUAL CLUBS RICHMOND CANADIAN
ALL-TIME
TOP 1000
UNIT  246 2024 2023 2024 2023 2024 2023 2024 2023
DISTRICT  2 2024 2023 2024 2023 2024 2023


Unit 246

TOP MASTERPOINT HOLDERS

FEBRUARY 6, 2023

Unit 166

     
    
   1 17109.62  Richard Chan,  Markham 
   2 15272.36  Hans Jacobs,  Brighton 
   3 14205.14  George Mittelman,  Thornhill 
   4 13901.98  Danny Schamehorn,  Washago 
   5 13357.59  William Koski,  Gilford 
   6 13126.97  Anna Dosseva,  Pickering 
   7 11198.89  Debbie Bennett,  Brighton 
   8 11038.43  John Duquette,  Oshawa 
   9 10249.47  Paul Janicki,  Markham 
  10 10010.76  Stephen Mackay,  Markham 
  11  9381.41  Allan Smith,  Tiny 
  12  9216.79  Michael Cafferata,  Markham 
  13  9190.33  Michael Kenny,  Stouffville 
  14  8965.23  Paul Thurston,  Wellington 
  15  8637.43  Keith Balcombe,  Whitby 
  16  8208.21  Malcolm Ewashkiw,  Belleville 
  17  7990.74  Daniel Lavee,  Thornhill 
  18  7958.63  Charlotte St Amant,  Trenton 
  19  7743.84  Helen Johnston,  Peterborough 
  20  6897.53  Wendy Krause,  Markham 
  21  6889.04  Douglas Markovic,  Maple 
  22  6806.05  Fred Day,  Thornhill 
  23  6713.58  Bing Wong,  Whitby 
  24  6560.70  Gur Baykal,  Markham 
  25  6544.21  John Gowdy,  Peterborough 
  26  6395.64  Shashi Taylor,  Unionville 
  27  6354.42  Leonid Bossis,  Innisfil 
  28  5949.35  Ian McKinnon,  Newmarket 
  29  5875.30  Ina Demme,  Nobleton 
  30  5802.03  Fred Lerner,  Unionville 
  31  5782.48  Vinay Sarin,  Thornhill 
  32  5776.23  Arnold Krause,  Markham 
  33  5717.49  Vince Oddy,  Aurora 
  34  5660.00  Yan Wang,  Richmond Hill 
  35  5615.95  Gerry Vanlierop,  Huntsville 
  36  5541.33  Harold Baba,  Thornhill 
  37  5534.36  Julie Berdock,  Stouffville 
  38  5443.16  Ben Hooyer,  Whitby 
  39  5403.10  Doug Brenner,  Lindsay 
  40  5376.58  Lyn Stevens,  Peterborough 
  41  5288.70  Gordon Tyler,  Peterborough 
  42  5260.34  Robert Sewell,  Thornhill 
  43  5037.07  Bill Kertes,  Nobleton 
  44  4971.59  Leigh Ives,  Alliston 
  45  4913.71  Trevor Dundas,  Port Hope 
  46  4911.97  Birte Ayer,  Peterborough 
  47  4861.36  Maureen Nichols,  Peterborough 
  48  4810.10  Jack Kilby,  Orillia 
  49  4766.45  Don Jackson,  Aurora 
  50  4756.62  David Sawicki,  Newcastle 
  51  4746.24  Steven Unger,  Thornhill 
  52  4676.39  Ed Bridson,  Unionville 
  53  4656.35  Maureen Culp,  Pickering 
  54  4585.91  Linda Gottlieb,  Thornhill 
  55  4545.41  Maria Moore,  Collingwood 
  56  4520.00  Rob Avery,  Barrie 
  57  4433.81  Robert McPhee,  Belleville 
  58  4352.73  Adam Weisz-Margules,  Thornhill 
  59  4345.32  Gail Model,  Aurora 
  60  4317.11  Elizabeth Stewart,  Whitby 
  61  4316.78  Barbara Clinton,  Aurora 
  62  4242.62  George Knight,  Cold Lake AB
  63  4196.11  Irfan Ashraf,  Ajax 
  64  4161.86  Terry Watt,  Peterborough 
  65  4077.33  Tom Buttle,  Barrie 
  66  4036.72  Catherine Cameron,  Whitby 
  67  4023.13  Roy Dalton,  Thornhill 
  68  4023.08  Barbara Holmes,  Thornhill 
  69  4012.61  Paul Leonard,  Markham 
  70  3985.25  Bevan Howard,  Cobourg 
  71  3828.90  Harold Werkhoven,  Belleville 
  72  3818.04  Jordan Cohen,  Thornhill 
  73  3788.02  Sonia Penna,  Penetanguishene 
  74  3787.00  Lena Jackson,  Aurora 
  75  3773.74  Margaret Baykal,  Markham 
  76  3688.58  Dave Minty,  Peterborough 
  77  3682.65  Peter Kline,  Richmond Hill 
  78  3672.20  Norma Bradley,  Peterborough 
  79  3658.40  Chuck Messinger,  Peterborough 
  80  3642.28  Larry Duffy,  Stouffville 
  81  3557.82  Sandra Monk,  Orillia 
  82  3482.51  Kenneth Marden,  Oshawa 
  83  3469.18  Phyllis Burgan,  Collingwood 
  84  3460.80  Sonia Ostroff,  Newcastle 
  85  3423.22  Neil Holmes,  Oshawa 
  86  3393.67  Terry Hartley,  Frankford 
  87  3390.73  Thomas Kinnear,  Barrie 
  88  3376.73  Bruce Gowdy,  Newmarket 
  89  3329.48  Larry Cara,  Thornhill 
  90  3310.84  Howard Binsky,  Collingwood 
  91  3266.61  Linda Waldman,  Maple 
  92  3243.89  Marc Fournier,  Barrie 
  93  3160.35  Doreen Bernhardt,  Orillia 
  94  3140.29  Lyall McCurdy,  Newmarket 
  95  3135.46  Gail McIntyre,  Stirling 
  96  3132.63  Mike Fernley,  Oshawa 
  97  3122.29  Linda Lord,  Schomberg 
  98  3101.92  Linda Logan,  Thornhill 
  99  3079.13  Ernst Lambertsen,  Severn 
 100  3074.44  Kenneth Masson,  Richmond Hill 
 101  3065.50  Joy Shapiro,  Thornhill 
 102  3063.90  Jack Stafford,  Newcastle 
 103  3055.10  Deanne Dennison,  Kleinburg 
 104  3038.35  Dan Siu Wai Chui,  Markham 
 105  3033.63  Dwight Goden,  Peterborough 
 106  3018.92  Marilyn Kalbfleisch,  Orillia 
 107  2958.63  Daphne Stevens,  Belleville 
 108  2957.33  Lynne Hunter,  Trenton 
 109  2952.77  Heather Burling,  Newmarket 
 110  2936.97  Miroslav Kovacevic,  Woodbridge 
 111  2922.74  Joanne Marden,  Oshawa 
 112  2860.25  Janine Bibb,  Bowmanville 
 113  2844.68  Ross Taylor,  Richmond Hill 
 114  2836.78  Medhat Fawzy,  Richmond Hill 
 115  2832.51  Thambi Sivarajah,  Markham 
 116  2809.72  Terry Du,  Maple 
 117  2800.23  Paul Crossland,  Coldwater 
 118  2776.86  A W Bert Taylor,  Barrie 
 119  2764.36  Peter McConkey,  Peterborough 
 120  2760.40  Helen Hackner,  New Market 
 121  2759.30  Kim Koski,  Gilford 
 122  2755.09  Jean Dilcock,  Thornhill 
 123  2753.32  Elizabeth Barnes,  Bracebridge 
 124  2752.23  Sharon Bain,  Thornhill 
 125  2749.95  Ron Haney,  Bobcaygeon 
 126  2701.15  D Munro,  Peterborough 
 127  2686.97  Mary Wolf,  Richmond Harold 
 128  2684.08  Gary Edmonds,  Barrie 
 129  2646.44  Margaret Macfarlane,  Stayner 
 130  2634.53  Carol Gruss,  Thornhill 
 131  2624.87  David Cohen,  Thornhill 
 132  2614.71  Evelyn Black,  Oshawa 
 133  2582.02  David Bryce,  Bracebridge 
 134  2560.83  Rea Rennox,  Whitby 
 135  2537.70  Chris Chambers,  Thornhill 
 136  2535.89  Peter Giannandrea,  Port Hope 
 137  2533.80  Pat Crampsey,  Oshawa 
 138  2501.23  George Berton,  Newmarket 
 139  2500.99  Esther Climans,  Thornhill 
 140  2487.51  Jim Coote,  Severn 
 141  2456.18  Edward Betteto,  Holland Landing 
 142  2434.00  Jan Gilewicz,  Blue Mountains 
 143  2422.96  Rosemarie Masson,  Richmond Hill 
 144  2420.20  Irma Fitzgerald,  Peterborough 
 145  2411.20  Margaret Farmer,  Stouffville 
 146  2397.77  Allan Doucette,  Oshawa 
 147  2383.75  Bert Connolly,  Whitby 
 148  2368.70  Darla Petersen,  Pickering 
 149  2354.53  Elaine Shapiro,  Thornhill 
 150  2354.17  Gregory Sweeney,  Bowmanville 
 151  2347.54  Shirley Hulbig,  Newmarket 
 152  2323.71  Jo Ann Jackson,  Elmvale 
 153  2296.90  David Kroft,  Thornhill 
 154  2289.52  Robert Gottlieb,  Thornhill 
 155  2277.26  Rose-Marie Bullis,  Barrie 
 156  2254.15  Randa Saket,  Woodbridge 
 157  2249.29  David Lennox,  N Kawartha 
 158  2234.20  Andrew Collins,  Peterborough 
 159  2232.89  Joan Green,  Belleville 
 160  2226.89  David Zhang,  Markham 
 161  2226.09  Ana Kovacevic,  Woodbridge 
 162  2209.91  Beverly Candlish,  Markham 
 163  2196.00  Yingjiu Jin,  Thornhill 
 164  2194.66  Mike Xiao-Fang Xue,  Markham 
 165  2190.50  Andrzej Niewiadomski,  Woodbridge 
 166  2164.79  Tom Medlyn,  Barrie 
 167  2164.78  Margaret Melnichuk,  Newmarket 
 168  2160.37  Greg Carroll,  Peterborough 
 169  2150.77  Leslie Mazin,  Thornhill 
 170  2134.81  Dawn Phemister,  Stouffville 
 171  2123.17  William Todd,  Elmvale 
 172  2120.19  Donald Lough,  Unionville 
 173  2100.30  Tom Stephenson,  Cavan Monaghan 
 174  2097.04  Kevin Bosley,  Peterborough 
 175  2092.08  Ronald Moore,  Barrie 
 176  2077.93  Margaret Goeree,  Cobourg 
 177  2075.47  Mark Caplan,  Mulmur 
 178  2064.14  James Main,  Thornhill 
 179  2047.80  Charles Moorhead,  Bobcaygeon 
 180  2033.32  Dorothy Steadman,  Orillia 
 181  2033.06  Molly Silverstein,  Thornhill 
 182  2031.90  Kees Schipper,  Aurora 

 183  2027.50  Steven Lariviere,  Whitby 
 184  2021.38  Hindy Wiseman,  Thornhill 
 185  2017.80  Linda Wilkinson,  Innisfil 
 186  2007.41  Anne Lloyd,  Pontypool 
 187  2006.54  Norman Steadman,  Orillia 
 188  2001.08  Nancy Stewart,  Ajax 
 189  1991.84  Effie Augustus,  Orillia 
 190  1985.40  Monique Cohen,  Belleville 
 191  1969.16  Yutta Yager,  Cobourg 
 192  1968.97  Nadine Mazzawi,  Thornhill 
 193  1966.26  Ambrose Ng,  Thornhill 
 194  1961.29  Fima Rakhinshteyn,  Thornhill 
 195  1951.20  Paul Campbell,  Barrie 
 196  1928.82  Sandor Olcsvary,  Barrie 
 197  1928.24  Ken Collins,  Aurora 
 198  1926.73  Janice Barrett,  Richmond Hill 
 199  1924.38  James McGregor,  Collingwood 
 200  1912.98  Allen Weinrib,  Whitby 
 201  1910.59  Peter Fang,  Oshawa 
 202  1904.37  Sandra Garcia,  Collingwood 
 203  1893.35  John Wiseman,  Thornhill 
 204  1876.92  Rose Morrell,  Sutton West 
 205  1875.09  Vivienne Whitworth,  Richmond Hill 
 206  1873.86  Elaine Johannsson,  Picton 
 207  1870.15  Hazel Garrow,  Belleville 
 208  1865.91  Greg Meehan,  Belleville 
 209  1856.18  John Jarman,  Aurora 
 210  1855.40  Peter Mott,  Peterborough 
 211  1854.27  Cheryl Barlow,  Cobourg 
 212  1850.65  William Fox,  Lakefield 
 213  1848.90  Larry Legault,  Coe Hill 
 214  1845.95  J Tim Jackson,  Orillia 
 215  1836.39  Suneel Korde,  Whitby 
 216  1820.52  Peter Deluca,  Woodbridge 
 217  1815.35  Peter Hayward,  Port Hope 
 218  1808.63  Jane Foster,  Barrie 
 219  1796.72  Gordon Humphrys,  Pickering 
 220  1792.79  Wolf Lebovic,  Aurora 
 221  1789.87  Stephen Kwan,  Richmond Hill 
 222  1778.08  Anne Sixsmith,  Washago 
 223  1775.50  Terry Wilson,  Indian River 
 224  1753.30  Inge Buchardt,  Peterboro 
 225  1744.76  Peter Blakemore,  Innisfil 
 226  1743.04  William Francis,  Midland 
 227  1734.53  Donna Dubeau,  Penetanguishene 
 228  1724.93  Olly Smolak,  Stouffville 
 229  1723.69  Selma Abramsohn,  Thornhill 
 230  1715.72  Mary Wong,  Whitby 
 231  1713.89  Dianne Balcombe,  Whitby 
 232  1710.49  Robert Fukunaga,  Thornhill 
 233  1705.50  Shiree Shafrir,  Trenton 
 234  1702.04  Elliott Nueman,  Newmarket 
 235  1670.72  Stephen Craig-Paul,  Orillia 
 236  1670.58  Simon Bramson,  Collingwood 
 237  1668.37  Mary Whitehead,  Port Sydney 
 238  1667.76  Betty Turner,  Peterborough 
 239  1659.76  Betty Fagin,  Bracebridge 
 240  1659.72  Helmut Serwotka,  Belleville 
 241  1648.73  Wayne Lucas,  Peterborough 
 242  1644.09  Richard Garlick,  Alliston 
 243  1641.59  Jane Demers,  Uxbridge 
 244  1636.65  Jeanne Webster,  Belleville 
 245  1631.92  Stan Allen,  Lefroy 
 246  1627.30  Joan Richardson,  Oshawa 
 247  1627.13  Ruth Eidt,  Collingwood 
 248  1617.41  Veena Pradhan,  Markham 
 249  1608.84  Joseph Mantell,  Thornhill 
 250  1604.69  William Myers,  Thornhill 
 251  1599.10  David Hamer,  Brooklin 
 252  1592.92  Vivien Thomas,  Richmond Hill 
 253  1588.85  Anna Janssen,  Midland 
 254  1580.21  Elizabeth Leclair,  Barrie 
 255  1575.62  Joseph Sherman,  Cobourg 
 256  1566.81  Nancy Sabino,  Port Perry 
 257  1565.13  Doug Cleaver,  Trenton 
 258  1558.32  Bryce Johnston,  Oro-Medonte 
 259  1550.88  Joan Rotenberg,  Aurora 
 260  1547.56  Adrianne Taylor,  Barrie 
 261  1539.19  Gabriel Sitarenios,  Richmond Hill 
 262  1525.83  John Black,  Cobourg 
 263  1521.23  Lee Mitz,  Madoc 
 264  1521.07  Susan Smith,  Unionville 
 265  1517.18  Ursula Obert,  Peterborough 
 266  1514.65  Vincent Kwong,  Markham 
 267  1514.00  Viv Perks,  Markham 
 268  1511.00  Margaret Davis,  Newmarket 
 269  1510.76  John Aitken,  Oshawa 
 270  1509.29  Leonard Dale,  Barrie 
 271  1509.25  Gillian Mason,  Thornhill 
 272  1508.53  Dianne Hastings,  Orillia 
 273  1508.39  David Steadman,  Lindsay 
 274  1504.49  Maria Bodi,  Thornhill 
 275  1504.20  Vernon Beacock,  Elmvale 
 276  1503.49  Stephan Alexander,  Oshawa 
 277  1494.42  Melanie Robinson,  Keene 
 278  1491.66  John Dong,  Maple 
 279  1491.55  Mary Alton,  Whitby 
 280  1479.70  Mary Anderson,  Elmvale 
 281  1478.10  Robert Hanly,  Oshawa 
 282  1472.85  Brian Brocklehurst,  Bracebridge 
 283  1468.50  Martin Bacigalupo,  Omemee 
 284  1464.08  Nancy Hart,  Kanata 
 285  1463.53  Janice Upenieks,  Orillia 
 286  1451.10  Simeon Bobtchev,  Richmond Hill 
 287  1450.55  Jim Colvin,  Schomberg 
 288  1447.21  Raymond Ghannoum,  Markham 
 289  1430.58  John Ebden,  Markham 
 290  1429.03  Esther Lieberman,  Thornhill 
 291  1428.60  Margaret Long,  Orillia 
 292  1419.31  Carol Henderson,  Barrie 
 293  1417.85  Chandru Jay Kriplani,  Thornhill 
 294  1417.37  Larry Stefnik,  Barrie 
 295  1408.93  Martin Braun,  Thornhill 
 296  1408.02  Tina Blaauw,  Whitby 
 297  1399.87  Allan Barrett,  Richmond Hill 
 298  1398.44  Karin Nielsen,  Oro-Medonte 
 299  1391.89  Philip Smith,  Peterborough 
 300  1385.89  Poonam Sarin,  Thornhill 








  
Top of Page